DEUTSCHENGLISH

+420 412 554 065

Sklářské muzeum Nový Bor

Sklářské muzeum Nový Bor

Poloha

Přímo v obci Nový Bor.

Přístupnost

Bezbariérový přístup pouze pro nově rekonstruované přízemní prostory.

Provozní doba

út-ne 9-17 hod

Vstupné

Dospělí 40 Kč
Děti, studenti, důchodci 20 Kč
Rodinné vstupné 100 Kč
Fotografování 20 Kč

Děti do 6-ti let, studenti výtvarných škol a držitelé průkazek AMG vstup zdarma.

Parkoviště pro osobní vozy i autobusy je přímo před budovou muzea. Ve dvoře muzea je možné uzamknout větší počet kol po dobu prohlídky.

Kontakt

Sklářské muzeum Nový Bor
Náměstí Míru 105
473 01  Nový Bor

Tel.: +420 487 726 196

E-mail

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Odkaz

www.glassmuseum.eu

Popis

Sklářské muzeum v Novém Boru bylo založeno v roce 1893 ve snaze podpořit zdokonalování uměleckých řemesel a rozvoj sklářského průmyslu. Leží v centru města, v empírovém domě, postaveném sklářským obchodníkem Janem Kryštofem Socherem v roce 1804.

Stálá expozice dokládá prostřednictvím rozmanitých skleněných exponátů a modelů sklářských dílen stylový a technologický vývoj českého skla od 17. století do současnosti.

Krátkodobé výstavy jsou zaměřeny nejen na historické sklo, ale také na tvorbu sklářských výtvarníků a činnost odborných sklářských škol.

V muzeu lze zakoupit odbornou sklářskou literaturu, skleněnou bižuterii, kopie historického skla a drobné upomínkové předměty. V prodejně je velký výběr tradiční "černé bižuterie", kopií a replik středověkého "lesního skla", malovaných a rytých pohárů ve stylu biedermeieru, secesního hutně zdobeného skla, flakónků a váz ve stylu art deco.

{backbutton}