DEUTSCHENGLISH

+420 412 554 065

Pastýřská stěna

Pastýřská stěna

Poloha

V obci Děčín.

Přístupnost

Autem, na kole či pěšky odbočíte z Teplické ulice na Husovu ulici, směrem k zoologické zahradě. Dále se budete řídit ukazateli. Cesta je stejná jako do zoologické zahrady, jen na vrcholu odbočíte.

Pěšky půjdete od Tyršova mostu přes železniční přejezd po červené turistické značce. Cesta je nezpevněná a výstup náročnější.

Provozní doba

Výhledová terasa je volně přístupná, provozní doba restaurace:

denně 11-22 hod

Vstupné

Žádné.

Kontakt

Tel.: +420 412 532 198

E-mail

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Odkaz

http://www.pastyrskastena.eu

Popis

Na místě dnešní kamenné restaurace stálo již od roku 1892 dřevěné pohostinství. Rozvíjející se turistický ruch však byl celkem záhy nad možnosti tohoto pohostinství a tak zde v roce 1905 obec Podmokly nechala na své náklady (23 tis. Kč) vybudovat honosnou kamennou stavbu napodobující středověký hradní styl.

Kromě restaurace se v projektu, jehož autorem byli děčínští stavitelé Putz a Weber, pamatovalo i na osm pokojů pro hosty a 13 m vysokou vyhlídkovou věž s ochozem. Objekt byl slavnostně otevřen 1. června 1905.

Restaurace byla koncem 90. let minulého století rekonstruována. Výstup na věž není běžně možný, zajímavé výhledy na Děčín však nabízí i terasa před restaurací. Výlet si dále můžete zpříjemnit návštěvou blízké ZOO či procházkou po celé Pastýřské stěně, jež je skvělým místem pro romantické procházky v přírodě.

{backbutton}